Girişimciler İçin Takip Edilesi Yerli Youtube Kanalları

 

Hatırlanacağı üzere şurada “girişimciler için takip edilesi yabancı web siteleri” listemizi yayınlamıştık. Girişimciler için listeler serimize bu sefer girişimcilik odaklı yerli youtube kanalları ile devam ediyoruz. Ülkemizde girişimcilik sektörü yeni yeni geliştiğinden kanallarımız da genelde yeni yeni gelişiyor, onlar bize  yer vermeden biz onları anlatalım dedik. Listemizi herhangi bir sıralama gözetilmeksizin karışık hazırladığımızı da belirterek müsadenizle başlayalım, işte karşınızda girişimci adaylarımız için takip edilesi yerli Youtube kanalları: 

1-Çay Kahve İnsan

“Hayata değer katan Youtube kanalı” misyonu ile yola çıkan Çay Kahve İnsan, yaklaşık 2 yıl öne Tarık Çayır tarafından hayata geçirildi. Türkiye’de girişimcilerin kendini tanıtabileceği ücretsiz ve tarafsız bir mecra olmayışı ihtiyacından yola çıkan Çay Kahve İnsan‘ın Youtube kanalında Meslek Hikayeleri, Başarı hikayeleri, başarısızlık hikayeleri, ben girişim, kuluçka merkezleri gibi farklı kategoriler mevcut. Bu videolarda bir yandan yeni girişimcilerin kendi girişimlerini duyurmalarına imkân tanınırken, bir yandan da bu girişimcilerin tecrübeleri izleyicilere aktarılmış oluyor. İçinde ekosistemden tanıdığımız ünlü simaların keyifli sohbetlerinini de bulabileceğimiz Çay Kahve İnsan, 35 binin üzerinde abonesi ve 350 binin üzerinde aldığı izlenmeyle yolunda emin adımlarla ilerliyor. Çay Kahve İnsan‘ın Youtube kanalına buradan , internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

2-Girişimci Muhabbeti 

Girişimci Muhabbeti, adından da anlaşılacağı üzere girişimcilik ekosistemi-haftanın trendleri ekseninde yayın yapan bir kanal. Barış Koçdur & Samican Tandoğdu ile ekosistemde samimiyet ihtiyacından yola çıkan kanalın diğer kanallardan bir başka farkı ise aslında youtube kanalından ziyade bir “podcast” yayını olması. Sonradan aralarına eklenen Tuna (soyismine ulaşamadık 🙂 ) ile bu üçlünün haftalık muhabbetleri yaklaşık 1 saat sürer ve siz işinizi yaparken kulağınıza taktığınız kulaklıkla muhabbet arka planda akar gider. Son olarak 142. bölümün yayınlandığı Girişimci Muhabbetinin Youtube kanalına şuradan, web sitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

3-Webrazzi

Ülkemizde girişimcilikten bahsettik mi Webrazzi’den konuşmazsak olmaz. Biraz daha “henüz meşhur olmamış az bilinen şeyler”i anlatmayı sevdiğimizden Webrazzi‘nin hikayesinden burada uzun uzun bahsetmeden direkt Youtube kanalına geçebiliriz. Youtube kanalının içinde girişim ofisleri, summit etkinliklerinden konuşmalar, çeşitli zirveler ve daha pek çok yararlı içerik bulabileceğiniz Webrazzi’nin Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Listemiz şimdilik bu kadardı, zamanla güncellemeyi umuyoruz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir