Albaraka Garaj 1.dönem yatırımcı sunumları tamamlandı

 

21 Haziran’da “dünyanın ilk katılım bankacılığı hızlandırma merkezi” sloganıyla kuluçka merkezini devreye sokan Albaraka Garaj, birinci dönem girişimcilerini seçme yolunda bir aşamayı daha bitirdi. Buna göre yatırımcı sunumları tamamlanmış oldu. İşte sunumlarda sahne alan girişimler;

Albaraka Garaj yatırımcı sunumları tamamlandı.

   FulleGitsin, atina.io (proje yönetimi uygulaması), Yemexpress (online yemek rezervasyonu çözümü), Nihiliovision (arttırılmış gerçeklik oyunları geliştirme), İnooster (oyunlaştırma tabanlı performans ve sadakat uygulaması), Electra (yerli kripto para), Toobeto (Alışverişin 5N1K’sı olan sosyal ağ), UzaktanÖde (nakitsiz ve kartsız yeni nesil alışveriş sistemi), Techsign (biyometrik imza ), Bonobo(sosyal hayat için sanal para birimi), HesapÖder (mobil yemek kartı), Rubicio (chatbot geliştirme platformu), Omnibus (Veri işleme), Vola (Lokasyon ve kominite bazlı mobil paylaşım platformu), Akıllı Eksper (Anlık ve ihtiyaca yönelik mikro sigorta çözümleri), Bi’Sigortacı (Sigorta pazar yeri çözümü), Capory (Online kapora sistemi), Kobikit (Kobilere yönelik saas çözümü).

Albaraja Garaj Neler Sağlar ?

Ortak Çalışma Alanı, ağ oluşturma olanakları, demo günleri, eğitim programı, finansal destek (hızlandırma programını başarıyla tamamlayan girişimcilere özel 50 bin lira hibe), mentorluk ve danışmanlık, birebir pazarlama…

Başvuruda aranılan özellikler nelerdir ?

Albara Garaj, hayallerinin peşinden koşmak için gerekli donanım ve motivasyona sahip ekipleri; yenilikçi,teknoloji tabanlı ve ölçeklenebilir ürün ya da hizmet geliştirmiş ve bu girişimi büyütme hayali kuran şirketleri bekler. Başlıca sektörel ilgi sahaları; Fintek, İslâmi Fintek, Chatbot, Ödeme sistemleri, blockchain, kitle fonlama, big data, sigorta teknolojileri, nesnelerin interneti ve yapay zekâ alanlarıdır.

Başvuru Süreci nasıl olur ?

Birinci aşamada internet adresi üzerinden başvurular alınır. Sonra sırasıyla başvurular uzmanlar tarafından değerlendirilir, yüz yüze görüşmeler yapılır. Kabul edilen girişimler hızlandırma programına alınır, ardından yatırımcı sunumları yapılır ve girişimler Albaraka Garaj‘dan mezuniyetini tamamlar. Hatırlanacağı üzere Albaraka Garaj‘ın, 1.dönem başvuruları 31 Temmuz’da sona ermişti. Albara Garaj, 41 günde 55 farklı ilden toplam 455 adet başvuru aldığını açıklamıştı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir