Lonca Girişimcilik Merkezi Başvuruları Yarın(31 Ağustos) Sona Eriyor

 

Kuveyt Türk tarafından Workinton proje ortaklığı ile geliştirilen Lonca Girişimcilik Merkezi başvuruları yarın(31 Ağustos) sona eriyor. Buna göre programa katılmak isteyen girişimciler, yarın saat 23.59’a kadar internetten başvuru formunu doldurup göndermek zorunda.

Lonca Girişimcilik Merkezi Nedir ?

Lonca Girişimcilik Merkezi, Kuveyt Türk Katılım Bankacılığı tarafından geliştirilen, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkıda bulunma ve teknoloji odaklı, ölçeklenebilir girişim fikirlerinin hızlıca ticari faaliyete dönüşümünü sağlamak maksadıyla kurulmuş bir nevi “kuluçka merkezi“dir.

                        Lonca Girişimcilik Merkezi.

Programa Kimler Başvurabilir ?

“Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir” iş fikrine sahip girişimciler için program iki temel kategoriden oluşuyor: Genel Kategori & Fintech. Genel Kategori alanları; yazılım,  görüntü işleme, donanım, enerji, IoT, SaaS, Büyük Veri, Oyun Geliştirme, Arttırılmış Gerçeklik, İçerik, Sanal Gerçeklik, Emlak, Bilgi Güvenliği, Sağlık, İletişim, Gıda teknolojisi, robotik, tarım teknolojisi, lojistik, öğrenen cihazlar, mobil uygulama ve diğer seçeneklerine ayrılıyor. Fintech kategori alanları ise; Finansal teknolojiler, siber güvenlik, ödeme sistemleri, API Bankacılığı, Ön ödemeli/indirim kartları, finansal karşılaştırma hizmetleri, Mobil Pos, bireysel finans yönetim araçları, para transferi, kitle fonlama, blockhain, sigorta teknolojileri, dijital cüzdan ve diğer seçeneklerine sahip.

Lonca’nın avantajları nelerdir ?

Mentorluk, teknik ve hukuki danışmanlık, atölye desteği, yatırımcı ağlarından temsilciler, networking, bulut teknolojisi desteği, Kt Portföy işbirliği ile girişim sermayesi yatırım fonu, Workinton’un tüm şubelerini kullanma imkânı…

Katılım ücreti var mı ?

Lonca girişimcilik merkezi‘nde girişimciden herhangi bir şekilde ücret talep edilmediği gibi girişimden hisse de istenmiyor.

Program ne kadar sürecek ?

Juri değerlendirmesi 8-9 Eylül’de olacak. İlk aşamada 10 girişimcinin kabul edileceği programın, kuluçka döneminin 13 Eylül 2017-28 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanırken, program 3 Mart 2018 Lonca Günüyle sona erecek.

Arzu eden okuyucularımız detaylı bilgiyi Lonca Girişimcilik merkezinin resmi web sitesinden de alabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir