Girişimcilere Altın Fırsat: Üsküdar Fikir Sanat Merkezi

Girişimcilere Altın Fırsat: Üsküdar Fikir Sanat Merkezi

Bir kuluçka merkezi düşünün ki tamamiyle ücretsiz olsun, konumu İstanbul’un en güzel semtlerinden Üsküdar’da olsun, 4 bin metrekare yeşillikler içerisinde kampüs alanı bulunsun, binası da  300 yıllık tarihi bir köşk olsun ! “Biz girişimci gençleri köşklere lâyık görüyoruz” sloganıyla 2016 yılında hizmete açılan Üsküdar Fikir Sanat Merkezi, tam olarak bunu yapıyor !

Üsküdar Fikir Sanat Merkezi

Türkiye’de girişim ekosisteminin gelişimine katkıda bulunma gayesiyle yola çıkan Üsküdar Fikir Sanat Merkezi, Altunizâde’deki Burhan Felek Köşkü’nde misafirlerini ağırlıyor. Henüz yeni kurulmasına rağmen bu güne kadar yüzü aşkın girişimci buradan istifade etmiş ve etmeye devam ediyor. Toplantı salonları, ortak çalışma alanları,mentorluk desteği, dinlenme alanları, süper hızlı internet bağlantısı, çay-kahve ikrâmları, mescidi, dinlenme odaları ve daha pek çok özelliği ile Üsküdar Fikir Sanat Merkezi, kurulma aşamasında olan yeni girişimlere güzel ve nezih bir ofis imkânı sunuyor. Merkeze katılmak için öncelikle başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Değerlendirme kriterlerinin yüzde 60’ını sağlayan girişimcilere  14 gün içerisinde dönülüyor ve girişimciler kontenjan dahilinde merkeze kabul ediliyor. İşte geçmişte merkezde çalışmalarını yürütmüş veya yürütmeye devam eden bazı girişimler: Yemexpress, HesapÖder, Turknısh, Mentornıty, Pollyfy…

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen öncülüğünde açılan Üsküdar Fikir Sanat Merkezi konseptinin ülkemizin diğer belediyelerine örnek olmasını temenni ediyoruz. Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’ni twitter üzerinden @UskFikirSanat hesabı ile de takip edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir